Info over de praktijk, het team


In de praktijk werken Liedeke Vis, Hedwig Smeur, Marrit Bollema en Eva Leemhuis

Ñ Liedeke Vis Klinisch psycholoog BIG, GZ-psycholoog BIG, Psychotherapeut BIG

Liedeke Vis Psychologen Weerdsingel Utrecht

Ik heb klinische psychologie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht. Aansluitend heb ik de zevenjarige postdoctorale opleiding tot Klinisch Psycholoog NIP en Psychotherapeut gedaan. Ook ben ik opgeleid in de gedragstherapie (voor informatie zie de NVP site). Ik begon mijn professionele carrière in een algemeen ziekenhuis. Mijn werkzaamheden waren gericht op de individuele behandeling van mensen met psychische problemen. Daarna werkte ik als uitvoerende en leidinggevende bij het Instituut voor Psychotrauma en later bij het LAIC (tegenwoordig Argonaut). Deze twee bedrijven zijn gespecialiseerd in de diagnostiek en begeleiding van mensen met (arbeidsgerelateerde) psychische problemen. Daarnaast helpen ze WAO’ers reïntegreren. Hier bestonden mijn werkzaamheden uit de begeleiding van psychotrauma en arbeidsgerelateerde problemen, het doen van een gedegen psychologisch onderzoek, de inhoudelijke begeleiding van mijn collega’s en het geven van deskundigheidsbevordering, cursussen en trainingen aan specialisten.

In 1996 heb ik deze praktijk opgericht. Mijn collega’s, de bedrijven waarvoor ik werk en mijn cliënten zijn zeer enthousiast over mijn aanpak. Ik ben goed in staat cliënten te motiveren om hun, vaak moeilijke, problemen aan te pakken. Ik doe dit op een emotioneel veilige, maar directe manier. Ik geef veel zelfinzicht en ben actief in de therapie aanwezig. Mail: email hidden; JavaScript is required


Ñ Hedwig Smeur GZ-psycholoog BIG, eerstelijnspsycholoog LVE

Ik heb klinische en gezondheidspsychologie gestudeerd aan de Universiteit Utrecht en aansluitend gewerkt in een herstellingsoord. Dit is een instelling voor mensen met uiteenlopende psychische en psychosociale problemen. Ik behandelde zowel individueel als in groepen. Daarnaast deed ik relatie- en gezinsgesprekken. Behalve mijn uitvoerend werk als behandelaar had ik leidinggevende taken, zoals het geven van supervisie en begeleiding aan mijn collega’s. Zowel van cliënten als van collega’s heb ik altijd zeer positieve reacties gekregen. Naast mijn werk heb ik de postdoctorale opleiding tot Gezondheidszorgpsycholoog (info: GZ-psycholoog gevolgd, evenals de opleiding tot eerstelijnspsycholoog ( www.lve.nl).

Ik werk met methoden en technieken uit verschillende therapeutische richtingen, zoals de cognitieve gedragstherapie, de cliëntgerichte therapie, de groepstherapie en de seksespecifieke hulpverlening. Omdat ieder mens uniek is, stem ik mijn aanpak af op de cliënt en zijn of haar problematiek. Ik vind het erg belangrijk gebruik te maken van iemands sterke kanten en kwaliteiten om zo iemand te helpen in de toekomst zelf obstakels te overwinnen. Een prettige, veilige samenwerkingsrelatie staat daarbij voorop.

Sinds 2001 werk ik in deze praktijk. Ik doe individuele en relatiegesprekken en psychologisch onderzoek. Ook geef ik een assertiviteitstraining.

Mail: email hidden; JavaScript is required


Ñ Marrit Bollema GZ-psycholoog BIG, eerstelijnspsycholoog i.o., aspirant lid VGCT

Marrit Bollema Psychologen Weerdsingel Utrecht

Ik heb klinische psychologie gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam. Aansluitend ben ik gaan werken bij de MGGZ, de militaire geestelijke gezondheidszorg. De MGGZ is een tweedelijnsinstelling voor militairen,hun gezinsleden en veteranen. In deze periode heb ik cliënten behandeld met uiteenlopende psychische en psychosociale problematiek. Naast mijn werk als behandelaar heb ik trainingen verzorgd, supervisie gegeven en heb ik stagiaires begeleid. In 2007 ben ik vijf maanden op uitzending geweest naar Afghanistan om daar de militairen psychisch te ondersteunen. Ik heb ervaring met individuele behandeling, relatietherapie, psychodiagnostiek, consultatie en trainingen op het gebied van posttraumatische stress stoornis. Naast mijn werk heb ik de opleiding tot gezondheidszorgpsycholoog afgerond. Ik probeer mijn kennis constant te vergroten door cursussen en opleidingen te blijven volgen, om zo de beste en meest adequate hulp te kunnen bieden aan cliënten. Ik ben geschoold in EMDR (eye movement desensitization and reprocessing), een methode om traumatische ervaringen goed te verwerken.

Mijn werk kenmerkt zich door betrokkenheid en een open en respectvolle houding. Door actief te luisteren en mee te denken, zoek ik samen met de cliënt naar mogelijke oplossingen en veranderingen. Ik werk met name met cognitieve gedragstherapie, maar daarnaast maak ik ook gebruik van technieken uit andere therapievormen zoals mindfulness en de cliëntgerichte therapie. Sinds 2010 ben ik werkzaam in deze praktijk.

Mail: email hidden; JavaScript is required



Ñ Eva Leemhuis GZ-psycholoog BIG

Eva Leemhuis Psychologen Weerdsingel Utrecht

In Nijmegen studeerde ik klinische psychologie . Daarna werkte ik in een tweedelijnspraktijk in Arnhem. Hier heb ik mij bekwaamd in psychodiagnostiek, behandeling, het geven van groepstrainingen, relatietherapie en het begeleiden van stagiaires. Ik werkte ook bij een “blijf van mijn lijf huis” waar ik diagnostiek, indicatiestellingen en traumabehandelingen deed. In een gezondheidscentrum in Duiven behandelde ik mensen in de eerste lijn. Ik volgde naast mijn werk de postdoctorale opleiding tot gezondheidzorgpsycholoog en ik ben geschoold in EMDR.

Ik werk zo veel mogelijk met methoden die volgens de wetenschap effectief zijn gebleken. In de praktijk betekent dit dat ik voornamelijk gebruik maak van cognitieve gedragstherapie. Dit is een klachtgerichte aanpak gericht op het veranderen van “niet helpend” gedrag en gedachten. Soms sta ik stil bij de oorsprong van de klachten maar ik richt me vooral op het hier en nu. Niet alleen ikzelf maar zeker ook mijn cliënt heeft een actieve rol in de behandeling. Zo geef ik vaak opdrachten mee om thuis aan te werken. Met een respectvolle, open houding wil ik cliënten steunen en motiveren. Sinds 2011 ben ik werkzaam in deze praktijk.

Mail: email hidden; JavaScript is required

Reageren is niet mogelijk.